تبلیغات
طراحی داخلی، پارتیشن و دکوراسیون اداری - صندلی

صندلی

تاریخ:یکشنبه 24 مهر 1390-11:51 ق.ظ | نویسنده :سعید پروین

صندلیصندلی مطالعه:

صندلی مطالعه و نشستن دانش آموز چگونه باید باشد؟ براساس علم ارگونومی، میز و صندلی دانش آموز و محصل مدرسه باید به گونه‌ای باشد که کف پای فرد در هنگام نشستن روی صندلی، روی زمین هم‌سطح قرار گیرد، بخصوص هنگام نشستن دانش آموزان روی صندلی، باید به این نکته توجه بیشتری شود.
امکان جابجایی و حرکت آزادانه با توجه به فاصله بین ران و سطح زیرین میز، توجه به ارتفاع میز طوری که آرنج‌ها تقریبا هم‌سطح با لبه جلویی میز باشد، توجه به شرایط صندلی مطالعه در منزل و... از نکاتی است که شرایط دانش‌آموزان را برای نشستن روی یک صندلی مناسب، مساعدتر می‌کند.
اگر وقتی کف پا روی زمین قرار می‌گیرد، زاویه‌ای که ران با تنه می‌سازد حدود 90 درجه باشد در این صورت گودی کمر حفظ می‌شود و صندلی مناسب دانش آموزان و بچه هاستون فقرات صدمه نمی بیند.
در هنگام مطالعه سر و گردن نباید بیشتر از 20 درجه به طرف پایین خم شود. علاوه بر آن، بعضی اعمال مثل تاق ‌باز خوابیدن یا به شکم خوابیدن در هنگام مطالعه در درازمدت، دردهای ناحیه گردن و کمر را افزایش می‌دهد. کسانی که طولانی مدت مطالعه می‌کنند یا به حالت نشسته کاری را انجام می‌دهند، باید هر 20 دقیقه یک بار عضلات خود را حرکت دهند. در این مورد مقاله دیگری در سایت ایران کالا وجود دارد که مطالعه آن توصیه می شود. در واقع چهار گروه اصلی عضلات که شامل عضلات ناحیه ران، باسن، ستون فقرات و شانه می‌شوند، نباید به طور مداوم بی‌حرکت بمانند، چون در طولانی مدت صدمات زیادی را برای فرد ایجاد می‌کنند. اگر این توصیه‌ها در درازمدت رعایت نشود، فرد را دچار آسیب‌های جدی از جمله آرتروز، ساییدگی مفاصل و مشکلات گردن می‌کند که کمتر درمان قطعی برای آن وجود دارد.

صندلی لهستانی:

صندلی لهستانی گونه‌ای صندلی چوبی است که در برخی اجزای آن چوب
خم شده بکار رفته است. روش ساخت میز و صندلی به این روش را میشائل تونت در قرن نوزدهم ابداع کرد. چون نخستین بار یکی از مهاجران لهستانی این روش را در ایران بکار گرفت این صندلی در ایران به صندلی لهستانی معروف شد.


امروزه جنس، رنگ و طرح‌های جدید مبلمان اداری
آن قدر متنوع شده‌ که خریدار در نگاه اول سردرگم می‌شود. اما:

1. اولین چیزی که در خرید این مبلمان باید مورد توجه قرار بگیرد، راحتی آن‌هاست.

صندلی‌های اداری نقش مهمی در حفظ سلامت و راحتی کارمندانی دارد که ساعت‌ها وقت صرف نشستن پشت کامپیوتر می‌کنند و هنگام انتخاب، توجه خاص خود را می‌طلبد.

صندلی باید استاندارد بوده و با توجه به فیزیک و قد افراد انتخاب شود.

برای حمایت از پشت، ارتفاع و عمق آن مورد توجه قرار بگیرد.

ارتفاع آن قابل تنظیم باشد.

یک صندلی خوب اداری باید تکیه‌گاهی مطمئن و راحت برای بدن ایجاد کرده، مناسب نوع وظایف باشد.

پشتی صندلی
باید راحت باشد، گودی کمر و گردن را بپوشاند. به عبارت دیگر از ناحیه کمر، سر و شانه‌ها محافظت ‌کند و تکیه‌گاه ستون فقرات باشد تا وزن و فشار روی قسمت‌های مختلف بدن تقسیم شده، به یک نقطه آسیب نرسد.

با نشستن روی صندلی غیر استاندارد، چاره‌ای جز بیش از حد خم شدن و جلو نشستن که باعث درد و ناراحتی در قسمت‌های کمر و گردن و در درازمدت دیسک کمر می‌شود، نیست.

خستگی، درد و گرفتگی عضلات گردن، درد مفاصل زانو و آرنج، خستگی شانه‌ها، گودی کمر، درد ستون فقرات، کمردرد و از بین رفتن تناسب اندام یا به دلیل بد نشستن روی صندلی یا نشانه غیراستاندارد بودن آن است که باید هرچه زودتر فکری به حال آن شود.

2- از جمله مهم‌ترین موارد هنگام خرید مبلمان اداری، توجه به کیفیت و با دوام بودن آن است.

مبلمان و میز و صندلی اداری
از جمله وسایلیست که چون بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، انتخاب نوع ارزان یا بی‌کیفیت آن مقرون به صرفه نیست و چیزی نمی‌گذرد که باید دوباره خریداری ‌شود.

توجه به کیفیت چرخ‌ها، قابلیت شستشو روکش صندلی و این که جنس روکش چیزی باشد که در تابستان عرق نکند از مواردیست که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود.

3- انتخاب رنگ و طرح مناسب، توجه و احترام به خواسته کارمندان و در نظر گرفتن نقطه نظرات آن‌ها انگیزه بیش‌تری در افراد ایجاد می‌کند.
داغ کن - کلوب دات کام
Admin Logo
themebox Logo