تبلیغات
طراحی داخلی، پارتیشن و دکوراسیون اداری - چوب، مبلمان چوبی، مبلمان اداری

چوب، مبلمان چوبی، مبلمان اداری

تاریخ:یکشنبه 17 مهر 1390-03:58 ب.ظ | نویسنده :سعید پروین

نکاتی مهم درمورد بررسی نوع چوب به کار رفته هنگام خرید مبلمان چوبی:

بررسی نوع چوب: نوع چوب به كار رفته در مبلمان
حائز اهمیت است. نوع چوب به كار رفته در مبلمان باید از یك نوع باشد(از یك گونه چوبی) زیرا مقاومت ها و كشش های چوب ها با یكدیگر متفاوت است، ولی می توان از چوب هایی كه دارای مقاومت های نزدیك به یكدیگر باشند استفاده نمود با رعایت موارد مربوط به آنها گره در چوب: یكی از مشكلات موجود در چوب گره در آن است. بسته به نوع چوب مصرفی و محل گره مقاومت های مربوط به آن متفاوت است. از چوب روسی كه در ایران اكثرا برای ساخت مبلمان استفاده می شود و معمولا از چوب درجه 2 می باشد دارای گره های فراوانی است. درصد گره در این چوب بسیار بالا است. در محصول خریداری شده از چوب روسی باید به محل گره و بزرگی و كوچكی آن توجه نمود. گره دارای بافتی جداگانه از چوب می باشد و ممكن است در هنگام حمل ونقل یا جابه جایی از جای خود خارج شود و زیبایی مبل را به مخاطره بیاندازد.
بسیاری از مردم گره را به عنوان زیبایی می شناسند ولی در واقع یك نوع عیب به حساب می آید. شایان ذكر است كه اگر از چوب مرغوب روسی و درجه یك استفاده شود درصد گره در آن پایین می باشد.
محل گره در چوب: اگر محل گره در پایه های مبلمان یا هر محصول دیگر چوبی باشد و گره نیز شل باشد پس از مدتی از جای خود خارج شده، چون الیاف گره از الیاف چوب جدا استو سطح مقطع چوب را كم كرده و باعث شكست پایه مبلمان می شود و همچنین اگر گره در محل اتصال دو پایه (قیدها) كه بیشترین فشار عمود بر الیاف را تحمل می كند وجود داشته باشد پس از مدتی قید دچار مشكل خواهد شد.
گره در چوب
های سوزنی برگ و پهن برگ: بسته به نوع بزرگی و كوچكی گره در چوب پهن برگان و سوزنی برگان مقاومت های آنها نیز تغییر می كند. وجود گره در چوب پهن برگان مشكل خاصی را ایجاد نمی كند، زیرا چوب پهن برگان دارای مقاومت های كافی برای ساخت مبلمان و انواع محصولات چوبی است. البته به میزان بزرگی و كوچكی گره بستگی دارد زیرا هرچه بزرگ تر باشد مشكلات به وجود آمده نیز بیشتر می شود. در چوب سوزنی برگان به علت وجود شاخه های فراوان اثر گره در آن بسیار دیده می شود. در چوب سوزنی برگان نیز بزرگی و كوچكی گره مورد بحث قرار می گیرد. در مورد چوب سوزنی برگان و دارای گره در مساله انتخاب محصول ساخته شده با آن بسیار دقت شود چون این چوب از نظر مقاومتی ضعیف می باشد و باید نهایت دقت در انتخاب محصول ساخته شده را نمود.
بررسی محل اتصال: بررسی محل اتصال یكی از موارد حائز اهمیت در خرید مبلمان است. اگر اتصالات مربوط به قطعه ساخته شده به یكدیگر جفت نشده باشند امكان شكست درز محل اتصال به وجود می آید. در محل اتصال ترك یا درز پر شده با بتونه وجود نداشته باشد چون احتمال شكست بالا می رود. دو چوب متصل به هم كاملا از لحاظ چفت بودن بررسی شود. درزی ما بین محل اتصال وجود نداشته باشد. دو چوب متصل به هم ضخامت یكسانی داشته باشند.
رنگ روی محصولات چوبی: اگر نوع چوب در موقع خرید مبل برای شما حائز اهمیت است مبلی را انتخاب نموده كه رنگ روی آن از رنگ های شفاف باشد مانند (پلی استر و غیره) زیرا به خوبی بافت و نوع چوب مشخص می شود و تمام موارد ذكر شده در آن دیده می شود. اگر رنگ برای شما حائز اهمیت است از مبلمان با رنگ های پوششی استفاده نمایید ولی نوع چوب به دلیل پوشش رنگی مشخص نمی شود و اگر به امر چوب شناسی وارد هستید از جایی كه چوب رنگ نشده می توان
به نوع چوب پی برد. رنگ های پوششی مانند رنگ روغنی، رنگ های مرمری و غیره می باشد.
تغییر رنگ زمینه چوب: به طور كلی چوب دارای زمینه رنگ واحدی است. هر نوع تغییر رنگ در زمینه چوب كه توسط حمله قارچ ها صورت می گیرد یك نوع عیب به حساب می آید. این عیب به صورت تغییر رنگ زمینه چوب كه عمدتا به رنگ های (زرد و رگه هایی مثل، نخ سیاه رنگ) دیده می شود. این تغییر رنگ در زیر رنگ های شفاف دیده می شود. البته نوع ضعیف آن تغییری در مقاومت های اصلی چوب نمی دهد، ولی نوع قوی آن باعث خورده شدن چوب می شود كه معمولا در زیر رنگ های پوششی به چشم نمی خورد. بعضی از فروشندگان مبلمان
از آن به عنوان زیبایی یاد می كنند. در كل چوب باید یك دست باشد.
خط های نیم دایره یا دایره روی محصولات چوبی: این خط ها كه از ماشین پوست زدن (دستگاه سنباده زنی كه به صورت دوار می باشد) روی چوب باقی می ماند كه باید توسط سنباده زدن از بین رود. در صورت مشاهده این گونه خط ها محصول به خوبی پرداخت نشده است و در زیر هر نوع رنگی خود را نشان می دهد.
مشاهده بتونه در زیر رنگ: بتونه ماده ای است برای پر كردن خلل و فرج موجود در چوب، اما نه هر خلل و فرجی. پر كردن چوب به وسیله بتونه در جاهایی كه چوب ترك بزرگی خورده یا شكسته شده است درست نمی باشد و چون با بتونه پر شده و سطح كار رنگ شده از دید خارج است احتمال شكست در آن محل وجود دارد بتونه در زیر رنگ های پوششی دیده نمی شود. بتونه مورد استفاده در محصولاتی كه روی سطح آنها رنگ شفاف است باید كاملا هم رنگ چوب باشند تا در زیر رنگ خود را نشان ندهد.
در یك سطح بودن پایه ها: از در یك سطح بودن پایه های مبلمان خود اطمینان حاصل فرمایید، چون در صورت مساوی نبودن آنها فشار به قسمت های عقب و جلوی مبل آمده و مبل دچار پیچیدگی می شود.

اطلاعات مهم دربارۀ مبلمان اداری
:

بعد از تلاش زیادی که برای به راه انداختن شرکتتان کرده اید، احساس نمی کنید که لازم است راحتترین صندلی اداری ممکن را بیابید؟ البته صندلی اداری شما بایستی با شرکت شما مطابقت داشته باشد، اما همچنین باید به شما احساس آسایش و راحتی در طی ساعت های کاری طولانی را  بدهد. صندلی شما بایستی راحت بوده و برای بدنتان مناسب باشد تا پس از گذشت 12 ساعت در روز، ناحیۀ پائین کمرتان در وضعیت مناسبی باشد.
بسته به وضعیت طراحی شرکتتان،شما می توانید صندلی ای از جنس چرم،پارچه و یا وینیل انتخاب کنید که این باید بر اساس سلیقۀ شما تعریف گردد.برخی از شرکت ها تنها یک صندلی با میز برای شما فراهم خواهند کرد، اما شما نباید فکر کنید که این تنها انتخاب شماست اگر که با آن احساس ناراحتی می کنید. شما باید آزادی انتخاب داشته باشید و به بازار بروید و نگاهی به آنچه که موجود است بیاندازید و ببینید که موارد انتخابی بیشتری بر اساس نیازتان نیز وجود دارد.
برای آن دسته از افراد که همواره با مشکلات ناحیۀ کمر مواجه هستند، یک صندلی با ایمنی و تضمین ناحیۀ کمر یک الزام است.
مدل های بسیاری در بازار وجود دارند که ایمنی ناحیۀ کمر را فراهم میکنند و خستگی فیزیکی کمتری را در محیط کار به همراه دارند. بعضی از صندلی ها حتی ایمنی ناحیۀ کمر قابل تنظیمی ارائه می دهند و قابل تنظیم شدن با سطح آسایش و راحتی شما هستند.
دانستن این نکته ضروری و مهم است که قبل از اینکه تصمیم بگیرید، زمانی را صرف امتحان کردن چندین صندلی کنید. زمانی که تصمیم گرفتید و صندلی مورد نظر خود را یافتید، لحظه های رو به رشدی را در شرکتتان خواهید داشت.
داغ کن - کلوب دات کام
Admin Logo
themebox Logo